Kalıcı Dudak Boyası

Posted by doreme 14/05/2018 0 Comment(s)

 

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan kalıcı makyaj uygulaması birçoğumuz için rahatlık anlamına geliyor. Bazılarımız bunu zorunlu bir ihtiyaç gibi görürken bazılarımız da bakım ve güzellik olarak görüyoruz. Özetle ne tarafından bakılırsa bakılsın kalıcı makyaj bütün kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamaları arasında. Her ne kadar estetik alanına girse de kalıcı makyaj uygulaması herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmiyor.

 

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi de kalıcı dudak makyajı. Kimimiz ince dudaklarımızdan şikâyetçi iken kimimiz dudaklarımızdaki şekilsizlikten şikâyet ederiz. Birçoğumuz da günlük hayatın yoğun temposundan dolayı ruj sürmeye yada tazelemeye vakit bulamayız. Ancak hepimiz bakımlı ve güzel görünen dudaklara sahip olmak isteriz.

 

Kalıcı dudak makyajında tercih edilen boyaların başlıca özelliği bitkisel olmasıdır. Birçok güzellik merkezi kimyasal ağırlıklı kalıcı dudak boyası kullanmaktadır. Çünkü bunların maliyeti daha düşüktür. Ancak doğal olmayan kalıcı dudak boyalarına vücudumuz reaksiyon gösterebilir ve daha güzel görünmeye çalışırken sağlığımızdan olabiliriz. Bu nedenle kalıcı dudak makyajı yaptıracağımız yerin yeterince güvenilir olmasına ve kullandıkları boyaların bitkisel olmasına özen göstermeliyiz.