Kalıcı Eyeliner Nedir?

Posted by doreme 22/05/2018 0 Comment(s)

 

Makyaj yapmak bakımlı olmayı sevenler kadınlar için günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Çünkü hemen hemen her kadın bakımlı ve güzel görünmek ister. Ancak günlük hayatın yoğun koşturmacası içerisinde çoğu zaman makyaj yapmaya vakit bulamayız. Ve her gün makyaj yapmak bir süre sonra eziyet gibi gelebilir. Bunun dışında yataktan kalktığımızda ya da banyodan sonra bile güzel görünmek isteriz. Bu ve bunun gibi durumlar için geliştirilmiş kalıcı makyaj yöntemi son zamanların en gözde estetik uygulamaları arasındadır.

 

Bilindiği üzere gözlerimiz yüz güzelliğimizi belirleyen en önemli bölgelerimizden bir tanesidir. eyeliner bakışlarımızı belirginleştirerek gözlerimizi ön plana çıkarır. Kalıcı makyajın en çok tercih edilenlerinden bir tanesi de kalıcı eyeliner uygulamasıdır. Bu uygulamaya aynı zamanda göz kontörü adı da verilir. Kalıcı eyeliner boyası ile yapılır.Günlük hayatımızda kullandığımız çeşitli kozmetikler kimyasal ağırlıklı maddelerden oluşur. Kalıcı eyeliner özellikle kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar ya da eyeliner çekmeyi beceremeyenler için can kurtarıcı niteliktedir. Aynı zamanda göz yapısı düşük olanlar ya da gözlerinin küçük olmasından şikâyetçi olanlar da kalıcı eyeliner uygulamasını tercih edenlerin başında gelmektedir.

 

Göz kontörü üç farklı şekilde yapılır. Bunlar gözlerin altına gözlerin üstüne ya da gözlerin hem altına hem üstüne uygulanabilen kalıcı eyeliner uygulamasıdır. Göz kontörü kalıcı makyaj uygulamaları arasında en hızlı uygulanandır. Yaklaşık yarım saat kadar sürer ve bu süre sonunda hayal ettiğimiz gözlere sahip olabiliriz.

 

Özellikle cildi hassas yapıda olanlar için anestezik kremler uygulanarak uygulama yapılacak bölgenin uyuşması sağlanır. Bu şekilde kişi daha az acı hisseder. Kalıcı eyeliner uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak bu uygulamada dikkat edilmesi gereken nokta uygulamanın göz yapısına uygun çizimler yapılarak gerçekleştirilmesidir. Aksi takdirde beklediğimiz sonucun tam tersi bir durumla karşı karşıya kalmamız kaçınılmaz olur. Küçük gözlere sahipsek ve gözlerimizin büyük görünmesini istiyorsak çizim buna göre yapılmalıdır. Yanlış yapılan bir çizimle zaten küçük olan gözlerimiz olduğundan daha küçük görünebilir. Bu nedenle kalıcı eyeliner uygulaması yaptırırken alanında uzman kişileri tercih etmekte fayda vardır.