Kalıcı Makyaj Malzemeleri

Posted by mayacms 31/12/2018 0 Comment(s)

 

Kadınlar için bakımlı ve güzel görünmek en önemli şeylerden bir tanesidir. Fakat günümüz şartlarında gerek zaman kısıtlılığı, gerek iş hayatının temposu gerekse de ekonomik sebeplerden ötürü hanımlar bu bakımlar için zaman ve imkân bulamamaktalar. Özellikle çalışan bayanlar için kalıcı makyaj ciddi manada bir kolaylık sağlamaktadır. Kalıcı makyaj sayesinde her gün defalarca kez makyaja zaman ayırmaktan kurtulan hanımlar, tamamen işlerine konstre olabilmektedirler. Bununla birlikte kendi yapacakları makyajdan çok daha düzgün bir görünümü ve bakımı kalıcı makyaj sayesinde sağlayabilmektedir.

Kalıcı makyaj malzemeleri nelerdir?

  • Kalıcı makyaj makinesi
  • Microblading setleri
  • Kalıcı makyaj boyaları
  • Microblading boyaları
  • Microblading kalemleri
  • Microblading iğneleri
  • Kalıcı makyaj iğneleri
  • Kalıcı makyaj cetvelleri
  • Kalıcı makyaj için uyuşturucu kremler
  • Kalıcı makyaj suni derileri

Kalıcı makyaj malzemelerinden bahsettikten sonra bu malzemelerle yüzümüzde bazı bölgelerde nasıl kullanıldığından bahsetmek yararlı olacaktır.

 

 

Kaş için kalıcı makyaj

 

Kök boya dediğimiz doğal ve mineral renklerin, steril, tek kullanımlık ve mikro iğneler aracılığıyla deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlemin en yaygın kullanım alanı da kaşlardır. Kaşlar yüzdeki en dikkat çekici yerlerin başında geldiği için seyrek, şekilsiz ve açık renkli kaşlara sahip olan kadınlar için oldukça uygun bir yöntemdir. Kaşların çıkış önünden son uzama noktasına kadar düzgün bir biçimde uygulanır.

Her iki kaş da birbirine eşit olduğunda işlem 2 hafta sonra renk sabitlemesi ile kalıcılığı sağlanmış olur. Kalıcı kaş makyajı da tıpkı diğer kalıcı makyajlar gibi sonsuza dek kalıcı değildir. Yapılan uygulamanın kalitesine göre 3 ay, 9 ay, 12 ay gibi bir süre sonra renk yavaş yavaş açılmaya başlar.

 

Dudak için kalıcı makyaj

 

Dudaklara uygulanan kalıcı makyaj kaş ve eyeliner makyajından farklı olarak daha fazla renk seçeneğine sahiptir. Dudağın doğal tonları tercih edilse de bazıları daha değişik renk tonlarını da tercih edebilmektedir. Bu uygulamayla hem dudak rengi hem de dudağa dolgunluk sağlanılmaktadır.

 

 

 

 

 

Eyeliner için kalıcı makyaj

 

Tıpkı kaş makyajı için olduğu gibi eyeliner için de kalıcı makyaj uygulaması yapılabilmektedir. Bu uygulamada da kalıcı makyaj boyalarının renkleri çeşitlidir. Genel de siyah ve kahverengi tercih edilmektedir. Özellikle makyaja yeni başlayanlar için çok pratik bir uygulamadır.

Tüm bu uygulamalarda en önemli dikkat edilecek şeyler; kullanılan kalıcı makyaj malzemelerinin iğneden boyaya kaliteli ve steril olması, uzman bir el tarafından yapılmasıdır.