Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır

Posted by mayacms 21/05/2019 0 Comment(s)

 

Kadınlar için bakımlı ve güzel görünmek en önemli şeylerin başında gelmektedir. Fakat günümüz şartlarında gerek zaman kısıtlılığı, gerek iş hayatının temposu gerekse de ekonomik sebeplerden ötürü hanımlar bu bakımlar için zaman ve imkân bulamamaktalar. Özellikle çalışan bayanlar için kalıcı makyaj ciddi manada bir kolaylık sağlamaktadır.

Kalıcı makyaj sayesinde her gün defalarca kez makyaja zaman ayırmaktan kurtulurlar. Bununla birlikte kendi yapacakları makyajdan çok daha düzgün bir görünümü ve bakımı kalıcı makyaj sayesinde sağlayabilmektedir.

 

Hayatı kolaylaştıran kalıcı makyaj uygulamasını ilk defa yaptıracak olan hanımların aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi kalıcı makyaj uygulamasının ne kadar süre kalıcı olduğudur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır ki kalıcı makyajın kalıcılığını etkileyen bazı etkenler vardır. Mesela kalıcı makyaj uygulanacak bölge kalıcılık süresini değiştiren etkenlerin başında gelmektedir.

Sadece kalıcı kaş makjayının süresini etkileyen faktörlerle alakalı olarak :

  • Uygulama microblading ile mi yoksa mikropigmentasyon ile mi yapıldı?
  • Uygulama rengi koyu tonlarda mı yoksa açık tonlarda mı yapıldı?
  • Kişinin cilt yüzeyi pürüzsüz mü yoksa gözenekli mi?
  • Uygulama yapılacak olan kişinin cilt tipi ve yapısı nasıl? Kuru cilt mi? Yağlı cilt mi? Karma cilt mi?
  • Kıl tekniği mi, dolgu tekniği mi yoksa pudralama tekniği mi kullanıldı?
  • Kalıcı makyaj boyasının kalitesi

 

Tüm bu soruların cevapları sadece kaş bölgesinde yapılacak olan kalıcı makyajın kalıcılık süresini etkiliyor. Tüm bunlarla beraber es geçilmeyecek bazı etkenleri söylemekte de fayda var. 

 

Yukarıdaki faktörler kalıcı makyaj uygulanan tüm bölgeler için geçerli olmakla beraber dudak makyajı için daha özel bir faktör daha vardır. Bu da uçuktur. Çok sık uçuğa maruz kalmak dudaklardaki kalıcı makyaj süresini düşürmektedir.

 

Görüldüğü üzere kalıcılık süresi etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Ortalama ifadeler kullanmak  tüm bu faktörlerden dolayı çok doğru olmaz.

 

Ama genel geçer ifadelerle söylemek gerekirse;

 

Microblading ile kaş : 9 - 18 ay

Micropigmentasyon ile kaş : 12 - 24 ay

Kalıcı Eyeliner : 15 - 30 ay

Kalıcı Dipliner : 15 - 30 ay

Kalıcı Dudak : 15 - 30 ay kadar kalıcılığı vardır.

 

 

Unutmamamız ve dikkat etmemiz gereken kalıcı makyajın kalıcılık süresi değil, sağlıklı, güzel ve doğal olanıdır. Burada da kullanılan malzeme ve uygulamayı yapacak elin profesyonelliği ön plana çıkmaktadır. Önemli olan hangi uygulama cildimize göre daha sağlıklı. Hangi uygulama daha iyi görünecek? Hangi uygulama bizi daha çok mutlu edecek?