Kalıcı Makyaj Nedir?

Posted by doreme 30/04/2018 0 Comment(s)

 

Her kadın bakımlı olmak ister. Ancak gündelik yaşam ve çalışma hayatındaki yoğunluktan dolayı kendilerine yeterince zaman ayıramazlar. Peki. Bu kadınlar sürekli bakımlı olmayı nasıl başarıyorlar gibi bir soru akla gelebilir. İşte bu sorunun cevabı da son zamanların en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından bir tanesi olan kalıcı makyajın içerisinde gizli.

 

Peki, kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj uygulama yapılacak olan bölgenin renk tonuna uygun olan renk pigmentlerinin tek kullanımlık iğneler ile deri altına enjekte edilmesidir. Bu uygulama sürekli bakımlı görünmek isteyen bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi halindedir. Kalıcı makyaj en çok kullandığınız veya tercih ettiğiniz renklerin istediğiniz yere uygulanmasıdır. Bu renklerden sıkılırsak kalıcı makyajın üzerine başka renklerde makyaj yapmak da mümkündür.

 

 

Bu uygulama tercihimiz üzerine vücudumuzun herhangi bir yerine uygulanabilir. En çok tercih edilen kalıcı makyajlar kalıcı kaş makyajı, kalıcı dudak makyajı ve eyeliner makyajıdır. İşlem ortalama 1-1,5 saat arası sürer. Uygulama; bu işlem için özel olarak geliştirilmiş iğneler ile derinin hemen altına renk pigmentlerinin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir ve ağrılı bir işlem değildir. İğnenin deri altına girmesi ile hissedilen hafif dereceli acılar ise anestezik etkisi olan kremler yardımı ile en aza indirilmektedir.

 

Kalıcı makyaj uygulaması mutlaka alanında uzman biri tarafından yapılmalıdır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılmasının yanı sıra yapacak olan kişinin el becerisi de çok önemlidir. Aynı zamanda uygulamadan sonraki bakımların da özenle yapılması gerekmektedir. Örnek verecek olursak kalıcı kaş makyajı uygulamasından sonra işlem yapılan bölge kabuk tutabileceğinden vazelin ya da özel olarak tavsiye edilmiş nemlendirici kremler tarafından sürekli nemlendirilmesi gerekir. Oluşan kabukları yolmamalı ve kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir.

 

Uygulama yapıldıktan sonra bir hafta kadar sauna, hamam ve sıcak banyodan mümkün olduğunca uzak kalınmalıdır. Ve işlemden sonra birkaç gün uygulama yapılan bölgeye su temas ettirmemekte fayda vardır. . .