Microblading

Posted by mayacms 24/06/2019 0 Comment(s)

 

Microblading, günümüzde oldukça popüler olan bir kalıcı kaş kontürü tekniğidir. Yapıldığında doğal bir görünüm sunduğundan ve herhangi bir makineye gerek duyulmadan basit malzemelerle yapıldığından çokça tercih edilmektedir.

 

Microblading (mikroblading) işlemi bu iş için özel olarak hazırlanmış microblading boyası kullanılarak yapılır.

 

Yapılış şekli basitçe şöyledir : Silinebilen bir kalemle kaş şekli çizilir ve çizim işlem yaptıracak kişiye gösterilir, kişinin onayı alındıktan sonra bölge anestezik kremlerle uyuşturulur.

 

Microblading için özel olarak tasarlanmış microblading kalemi ve tek kullanımlık microblading iğnesi kullanılır. Microblading iğnesi uygun renk microblading boyasına batırılarak kaş üzerinde gerçek kaş kıllarına benzer çizgiler çizilir.Bu çizgiler çizilirken iğnenin ucundaki boya derinin alt tabakasına işlenmiş olur. Deri iyileştikten sonra deri alt tabakasında kalan boya doğal bir kaş görünümü oluşturur.

 

Basitçe anlatımı bu şekilde olmasına rağmen işinde uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir.Aksi takdirde düzeltilmesi çok zor olan olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

 

 

Microblading işlemi ile ilgili çokça sorulan soruları aşağıda listeledik.

 

- Microblading işlemini evde kendim yapabilirmiyim?

Microblading işlemi uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir.

 

- Microblading işleminin kalıcılığı ne kadardır ?

Bu konu ile ilgili bir çok kriter vardır.Konu ile ilgili kalıcı makyaj ne kadar kalır isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu kriterleri gözönünde bulundurarak ortalama 9 - 18 ay kadar kalıcıdır diyebiliriz.

 

- Microblading işleminde acı hissedilir mi?

İşlemden önce bölge anestezik krem ile uyuşturuluyor. İyi bir krem kullanıldığında acı hissedilmez.

 

- Microblading işlemi yaptıktan sonra renk değişimi olur mu?

İşlem sonrası rengin bir miktar açılması normaldir. Zaten işlem sırasında çok koyu görünen kaşlar 15-20 günlük süre zarfında istenilen renk tonuna ulaşmış olur.İstenilen renk tonuna ulaşıldıktan sonra rötuş yapılarak kaşlara son hali verilir.

Fakat işlem yapan kişinin renk bilgisi yoksa işlem bilgisi eksikse veya kalitesiz boya kullanmışsa istenmeyen renk değişimleri olabilir.Bu renk değişimlerinin sebeplerine Kalıcı makyaj renk değişimi solması yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

- Microblading (mikroblading) fiyatları ne kadardır ?

Piyasada 300-1500 TL arasında çok farklı fiyatlar var, ortalama bir fiyat vermek mümkün değil, fakat çok ucuz fiyat işlem yaptırayım derken istemediğiniz bir sonuç alma ihtimaliniz var.Bu yüzden kaliteli microblading boyası kullanan, işinde uzman referansları olan bir microblading uzmanını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

- Microblading en uzun süre kalan kaş kontürümüdür ?

Hayır, mikropigmentasyon tekniği ile yapılan kaş kontürü daha uzun süre kalıcıdır ?

 

 

- Microblading mi mikropigmentasyon mu hangisiniz tercih etmeliyim ?

Bu sorunun cevabı kişinin cilt tipine göre değişir. İşinin ehli bir kalıcı microblading uzmanına giderseniz sizin cildiniz için uygun olan işlemi size önerecektir.