Microblading Kaş

Posted by doreme 08/05/2018 0 Comment(s)

 

Microblading kaş; kıl tekniği kullanılarak yapılan bir estetik uygulamasıdır. Yüzümüze uygun kaş şekli belirlenerek çizilir ve daha sonra özel iğneler yardımı ile deri altına enjekte edilen doğal içerikli boyalar ile uygulama tamamlanır.

 

Microblading kaşın tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi sürekli boyamaya ihtiyacımız kalmamasıdır. Doğal kaşımızın kıl yapısına uygun olarak çizildiği için oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Kaşlarımızı boyama yönteminde olduğu gibi sürekli yenileme, tazeleme istemez. Zamandan oldukça tasarruf etmemizi sağlar. Kaşlarımızdaki şekil bozukluğu yada çeşitli kusurlar bu yöntem ile tamamen yok edilebilir. Kaşlarımızın daha düzgün, bakımlı ve genç görünmesini sağlar.

 

Günlük hayatımızda sağladığı kolaylıkların yanında özellikle çevresel faktörlerin ve stresin etkisi ile dökülen kaşlarımızın yerini doldurur. Özellikle hassas bir cilt yapısına sahip olanlar için makyaja reaksiyon gösteren cilt tiplerinde bu yöntem can kurtarıcı özellikte olabilir.

 

Microblading kaş; kalıcı makyajın en güzel ve özel halidir. Çünkü kaş bölgesi için kalıcı makyaj seçimi mükemmel bir tercih olacaktır. Kaşları düşük olan, kaş yapısı ve şekli bozuk olan, çeşitli nedenlerden dolayı kaşlarında seyrelme sorunu yaşayanlar kalemle çizmek yada çeşitli kozmetik ürünler ile boyamak yerine microblading kaşı tercih etmelidirler.

 

Microblading kaş birçok kaş sorununa geçici değil kalıcı çözümler sunmaktadır. Microblading boyası kullanılarak uygulanan bu yöntem kaşta uzun süreli kalıcı çözüm sağlamaktadır.