Organik Kalıcı Makyaj Boyası

Posted by mayacms 20/11/2018 0 Comment(s)

 

Her kadının sabah kalkıp işe giderken ki ilk telaşı makyajdır. Ama işe yetişme telaşı varken birde güzel görünmek isteyince maalesef zaman yetmiyor. Organik kalıcı makyaj sayesinde artık hanımalar harcadıkları zaman kaybını yaşamıyorlar.

 

Artık bakımlı ve güzel görünmek isteyen, gözlük kullanmak zorunda olan, sürekli spor yapan ya da spor hocası olan ve yoğun çalışma temposu olan bayanlar artık organik kalıcı makyaj yaptırarak rahat ediyorlar. Sabah uyandığında güne neşeli, mutlu ve öz güvenle başlayan hanımlar bunun sırrını organik kalıcı makyaja borçlu olduklarını dile getiriyorlar.

 

Neden mi? Çünkü hem güne bakımlı uyanıyorlar hem de aynaya baktıklarında kendilerini hiçbir işlem yapmadan organik kalıcı boya sayesinde güzel ve bakımlı görüyorlar.

 

Makyaj uzmanlarımız, güneşe karşı alerjisi olanlar, iş kadınlarının ve kozmetik ürünlere alerjisi olan bayanların organik kalıcı makyaj yaptırması gerektiğini daha güvenilir ve sağlıklı bulduklarını belirtti. Organik kalıcı makyaj bayanlar tarafında özellikle göz, kaş ve dudak bölgesinde tercih ediliyor. Unutulmamalıdır ki organik kalıcı makyaj uzmanı ve bu iş için gerekli ortamın hijyenik olması ne kadar önemli ise organik kalıcı makyaj boyası da bir o kadar önemlidir. Kullanılan boya bitkisel bazlı kök boya olmak zorundadır.

 

Çünkü boyaların vücuttan atılma süresi 2 ile 5 yıl arası değişmektedir. Boyaların sağlıklı olmaması durumunda ciltte kızarıklıklar ve olumsuz etkilerle ne yazık ki karşılaşılabiliyor.  

 

Organik kalıcı makyaj boyası uygulanmadan önce kişilerin önce ten rengi ne uygun bir renk seçilmeli uygulanacak bölge saf su ile temizlenmelidir. Organik içerikli boyaların, işlem yapılacak olan bölgelere mikro iğneler ile kalıcı olarak yerleştirilmesi ile işlem başlar. Tek kullanımlık steril mikro iğneler ile yapılan boyama işleminde çok acı hissi duyulmaz. Çünkü burada ki işlem derinin üst tabakasına uygulanmaktadır.

 

İşlem sonrası uygulanan bölgeye bir hafta su değdirilmemelidir. Bunun yanı sıra havuza, solaryuma girilmemeli ve güneşe maruz kalınmamalıdır. Çok dikkatli korunmalı eğer güneşe çıkmak zorunda kalırsanız mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.

 

Organik kalıcı makyaj boyası, şeker hastalarına, tansiyon hastalarına, cilt rahatsızlığı olanlara, hamile ve emziren bayanlara, alerji olanlara ve alkol ve kafein bağımlısı olan kişilere yapılamaz. Hiçbir sağlık problemi olmaksızın, artık rahat etmek istiyorum, güne mutlu uyanmak ve zaman kaybı yaşamak istemiyorum, günün belirli saat aralıklarında makyaj yenilemek istemiyorum diyen bayanlar artık yaptırması kolay, kullanımı rahat olan organik kalıcı boyayı seçmelisiniz.